افتتاح نمایشگاه کتاب شهرستان رضوانشهر

 

نمایشگاه کتاب مولفان و نویسندگان رضوانشهری در اولین روز از هفته کتاب با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، این همایش بزرگ به همت موسسه فرهنگی هنری کرشمه و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و نماینده مجلس شورای اسلامی این شهرستان و جمعی از مسئولین و هنرمندان و دوستداران فرهنگ، ظهر شنبه 24 آبان در کتابخانه عمومی شهرستان رضوانشهر افتتاح شد.

فیروز فاضلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان در این مراسم گفت: پیشرفت یک شهرستان به ساخت و ساز ، ساختمان ها و اماکن شهری نیست بلکه به اسطوره ها و مولفان و نویسندگان و ادبایی است که در آن شهر پرورش یافته اند و آثارشان ماندگار شده است.

وی، مولفان رضوانشهری را چهره هایی دانست که خاطراتشان هرگز از یادها نمی رود و رضوانشهر و پره سر بدلیل داشتن چهره های فرهنگی همواره در زمینه موضوعات علمی شهرت داشته است.

این مسئول ادامه داد: مردم رضوانشهر و پره سر از دیرباز همواره به مسائل فرهنگی توجه ویژه ای داشته اند.

وی ضمن تشکر از زحمات فرماندار رضوانشهر گفت: ساختمان مجتمع و تالار فرهنگی این شهرستان از 14 سال قبل تاکنون بصورت نیمه کاره رها شده بود که پیگیری های بعمل آمده از سوی ایشان، مثمرثمر واقع شد و امسال مبلغ پنج میلیارد ریال برای این مهم اعتبار منظور شده که تا پایان امسال، فاز نخست این پروژه فرهنگی به بهره برداری خواهد رسید.

محمود شکری نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی ضمن تشکر از زحمات برگزار کنندگان این برنامه فرهنگی گفت: رضوانشهر با وجود فقر امکانات فرهنگی، خروجی بسیار چشم گیری در زمینه امور فرهنگی داشته است.

وی با تأکید بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی افزود: همه باید به خودمان این نهیب را بزنیم که کتابخانه های عمومی را دریابیم و برای ترویج فرهنگ کتابخوانی تلاش کنیم.

فرماندار رضوانشهر هم در این جلسه گفت: تجلیل از مولفان و نویسندگان این شهرستان که برای اولین بار اتفاق افتاده، افتخار بزرگی است.

حمیدرضا امام پناهی ضمن ارج نهادن به تلاش های فرهنگی صورت گرفته در رضوانشهر، با اشاره به تعداد تألیفات و آثار ارائه شده در این نمایشگاه افزود: هنوز بسیاری از مقالات علمی گوناگون و پایان نامه های مختلف که در این شهرستان انتشار یافته، در این نمایشگاه به نمایش گذاشته نشده است.

نمایشگاه کتاب مولفان و محققین شهرستان رضوانشهر با بیش از 175 اثر کتاب از 40مولف و نویسنده، از بیست و چهارم آبان ماه به مدت یک هفته در محل کتابخانه عمومی رضوانشهر افتتاح شد.

اثر مسن ترین نویسنده و مولف این شهرستان متعلق به سیدنهضت حسینی نژاد با 93 سال سن و کم سن ترین اثر این نمایشگاه نیز با 15 سال سن متعلق به حسین زراعتی رضایی که دانش آموز سال دوم دبیرستان در رشته علوم انسانی است، می باشد.

 

 

/ 1 نظر / 27 بازدید
هندزفري تغير صدا

فروش هندزفري تغيرصدا موبايل دوست داريد برق از سر و دستانتان بپرد؟! تبديل صداي شما به مرد يا زن هنگام صحبت با موبايل کافيست اين هندزفري را به گوشي خود وصل کنيد و صداي خود را تغيير دهيد... [نيشخند][خنده]